Kolor
Wielokolorowy
Czarno-biały
Ciemny
Jasny

Samoprzylepne płytki winylowe

Jeżeli szukasz sposobu na szybką renowację podłogi w swoim mieszkaniu – a nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na poszukiwania i rozliczenia z ekipą remontową – możesz zdecydować się na samoprzylepne płytki winylowe. To coraz popularniejsza metoda na remont podłóg w najróżniejszych pomieszczeniach. W ten sposób, można bowiem całkowicie odmienić wygląd podłogi, a w dodatku można zrobić to samodzielnie. Wszyscy znamy tradycyjne panele podłogowe czy kafelki, którymi najczęściej dekorowaliśmy dotąd podłogi. Teraz, projektując podłogę możemy uwzględnić także samoprzylepne płytki winylowe. Jest to idealny materiał do taniego i samodzielnego ozdobienia podłogi. Ogromne znaczenia ma również fakt, kafelki PCV możemy położyć bezpośrednio na materiale, który wcześniej zdobił naszą podłogę. Wystarczy go dobrze odtłuścić, aby samoprzylepne kafle winylowe dobrze przylegały do podłogi. Potem układamy i kleimy płytki winylowe na stare kafelki lub panele. Samoprzylepne winylowe płytki podłogowe składają się z dwóch warstw. Dolna to elastyczny PCV, dzięki któremu płytki są trwałe i wytrzymałe. Górna warstwa, umożliwia wykonanie nadruku dowolnego motywu.

Wyniki: 250

Samoprzylepne płytki winylowe z dowolnym wzorem

Właśnie dzięki możliwości wykonania nadruku cyfrowego na płytkach winylowych otrzymujemy nieograniczoną swobodę, jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego wzoru. Zależenie od naszych gustów i preferencji możemy wybierać panele winylowe z motywem nowoczesnym, etnicznym, vintage, z teksturą drewna, betonu, marmuru, a także we wzory roślinne, dekoracyjne czy przeznaczone do pokoju dziecka. Nie też problemu z doborem odpowiedniego motywu na płytkach winylowych na ścianę i płytkach na podłogę w kuchni, łazience czy korytarzu. Różnorodność wzorów, ale również elegancki wygląd płytek winylowych powodują, że bez obaw można ozdobić nimi podłogę w każdym pomieszczeniu. Nie wykluczając salonu, sypialni czy pokoju dziecka. Tym bardziej, że posiadamy interesującą kolekcję dziecięcych motywów na płytki winylowe.

Bezpieczne i odporne płytki winylowe

Za wyborem samoprzylepnych płytek winylowych przemawia nie tylko ich wygląd, ale również ich właściwości. Jeżeli myślimy o wykorzystaniu och jako dekoracja podłogi czy ściany w kuchni to istotna jest oczywiście ich odporność na wilgoć. Dlatego właśnie - w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka - chętnie sięgamy po nie jako alternatywę dla klasycznych kuchennych kafelków ceramiczny. Zarówno para wodna, jak też rozlane płyny nie powodują żadnych uszkodzeń czy deformacji paneli winylowych. A ponieważ przypadki zalania podłogi zdarzają się praktycznie w każdym pokoju to warto rozważyć je jako dekorację w również w innych pomieszczeniach. W przypadku samoprzylepnych płytek PCV po rozlaniu na podłogę płynu wystarczy go zetrzeć. Oczywiście płytki ceramiczne mają podobne właściwości i również można z nich zetrzeć płyn. Jednak płytki winylowe mają nad nimi inną przewagę - są ciepłe i bardziej odporne. Wiadomo, że zimna podłoga potrafi zepsuć przyjemny poranek czy wieczór. Płytki winylowe – w przeciwieństwie do klasycznych ceramicznych kafelków - bardzo dobrze przewodzą ciepło, więc dużo przyjemniej się po nich chodzi. Warto też pamiętać, że płytki winylowe można też układać na ogrzewaniu podłogowym. Płytki winylowe są również bardziej odporne na uszkodzenia niż tradycyjne płytki. Niestety czasami zdarza nam się upuścić na podłogę coś ciężkiego. Jeżeli spadnie to na ceramiczną płytkę może zdarzyć się, że ta po prostu pęknie lub się ukruszy. W przypadku płytek winylowych nie musimy się o to martwić. Płytki PCV są także odporne na zarysowania i wycieranie. Wysokiej klasy materiały oraz nadruk cyfrowy sprawiają, że nawet pomieszczeniach, w których często przebywamy, nie ma problemu z wytarciem motywu czy wytrzymałością płytek. Płytki PCV, dzięki specjalnym właściwościom winylu, zyskują też inną przewagę. Płytki winylowe nie wydają praktycznie żadnych dźwięków podczas chodzenia po nich. Stąd tak chętnie stosujemy je w sypialni czy pokoju małego dziecka, które łatwo się wybudza.

Płytki winylowe jako dekoracja ścian

Samoprzylepne płytki winylowe są nowoczesną dekoracją, stosowaną chętnie przy aranżacji modnych i designerskich wnętrz. Nie chodzi tylko o podłogę. Płytki winylowe na ścianę również pojawiają się w katalogach wnętrzarskich i jest jednym z najmodniejszych rozwiązań ostatnich czasów. Płytki winylowe na ścianie tworzą niesamowity efekt wizualny i stanowią punkt wyjścia do dalszych aranżacji. Niezwykle pomaga tu różnorodność motywów. Dzięki której panele winylowe na ścianę można wykorzystać pomieszczeniach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, industrialnym, a także klasycznym czy retro. Płytki winylowe są idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy zasłonić dotychczasowe kafelki na ścianie czy podłodze w kuchni i łazience. Dzięki temu, możemy stosunkowo tanio odmienić całą aranżację pomieszczenia. Możemy również zdecydować się na ten typ dekoracji zamiast klastycznych rozwiązań i to niezależnie od przeznaczenia pokoju oraz od stylu, w jakim urządziliśmy mieszkanie. Samoprzylepne płytki winylowe z motywem betonu albo kamienia, będą pasowały do mieszkań w stylu loftowym lub industrialnym. One przecież nawiązują do pomieszczeniach pofabrycznych i magazynów, gdzie motywy surowego betonu czy blachy na podłodze lub na ścianach pasują najlepiej. Do współczesnych aranżacji można dobrać płytki winylowe z nowoczesnymi motywami, z marmurem czy z ornamentami. Dla osób lubiących styl klasyczny, idealne będą płytki winylowe z pięknymi i kolorowymi etnicznymi wzorami, motywy ceramiki portugalskiej czy też panele z wzorami roślinnymi lub w stylu vintage. Ogromny zbiór różnorodnych motywów oraz użyteczne zalety samoprzylepnych płytek winylowych pozwalają stworzyć efektową aranżację zarówno podłogi, jak i ścian, w każdym pomieszczeniu.