Tapety abstrakcyjne

Tapety abstrakcyjne

Wiesz, czym jest abstrakcja, bo z tym pojęciem spotkałeś się tysiące razy. Kojarzy Ci się z nieokreślonymi bohomazami, które narysowałoby każde dziecko. Może Ty również w ten sposób spostrzegasz ten trend w sztuce. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele możliwości aranżacji swojego mieszkania zyskasz dzięki tapetom abstrakcyjnym. Chcesz poznać kilka z nich?

Wyniki: 283

Abstrakcyjne wzory tapet sięgające po geometryczne lub niegeometryczne formy

Tapety ścienne z abstrakcją niekoniecznie muszą przedstawiać nieokreślone kształty. W naszej ofercie znajdziesz również takie, które sięgają po geometryczne wzory. Poniżej znajdziesz kilka ich typów:

  • Abstrakcyjne tapety sięgające po układ mozaiki. Tapety te świetnie sprawdzą się w kuchni nad blatem kuchennym. Z powodzeniem możesz wykorzystać je także w łazience. Swoim designem nawiązują bowiem do formy kafelek. Jednym typem wzorów mozaikowych są takie o regularnych kształtach, które naśladują estetykę marokańską. Drugim zaś są mozaiki nieregularne, które składają się z większych lub mniejszych elementów, przypominające wzory kalejdoskopowe.

  • Wśród tapet abstrakcyjnych sięgających po formy geometryczne znajdziesz także takie, które wykorzystują okrągłe kształty, a wśród nich: tapety w kropy, kręgi, koła czy okrągłe plamy, a także te, przedstawiające indiańskie mandale. 

  • Tapety w pasy także należą do grupy tapet z abstrakcją, które wykorzystują regularne i geometryczne kształty. W naszej ofercie znajdziesz je w całej gamie kolorystycznej, w zależności od Twoich upodobań. 

Abstrakcyjne tapety bardzo chętnie prezentują także motywy niegeometryczne, a wśród nich wszelkiego rodzaju motywy kwiatowe i roślinne, a również takie, które nadają się do pokoju dziecięcego. Aby zaaranżować z pomysłem kąt dla swojego dziecka, wykorzystaj te, które przedstawiają rysunkowe cyfry lub wykorzystują motywy zwierzęce.

Tapety abstrakcyjne przedstawiające ruch i głębię 

Ciekawym typem tapet abstrakcyjnych są takie, które oszukują Twoje oczy. Owo oszustwo możliwe jest przez wywoływanie różnego rodzaju efektów wzrokowych. A tu zaliczyć można:

  • Tapety abstrakcyjne przedstawiające ruch. To ten typ tapety, która poprzez optyczne złudzenie wywołuje efekt poruszających się na niej elementów. Są to tak zwane tapety hipnotyzujące, w których wykorzystuje się zakrzywienie linii kształtów, co wywołuje wrażenie falowania na ścianie. 

  • Innym typem są tapety wywołujące efekt przestrzenny, czyli efekt wypukłości. To zabieg wykorzystywany także w sztuce Optical Art (op-art). Jest to rodzaj sztuki abstrakcyjnej, którego celem także było oszukiwanie ludzkiego oka. Odpowiednia kombinacja linii i geometrycznych kształtów wywołuje optyczne złudzenia świetlne, a tym samym nadaje tapecie efektu wypukłości i faktury. Dzięki takiemu zabiegowi osiąga się wrażenie głębi.