Tapety w stylu boho

Tapety w stylu boho

Inspirowany naturą, styl boho rozwinął się w latach 60. i 70. XX wieku, czerpiąc z kultury hipisowskiej. Sama nazwa zaś – boho – pochodzi od francuskiego la bohème, określającego żyjących swobodnie, z odrzuceniem konwenansów i norm społecznych, wędrownych artystów. Jak już wspomniano, styl boho czerpie garściami z natury – zarówno w zakresie kolorystki, wzornictwa, jak i materiałów. Zielenie, beże, ciepłe brązy, błękity, ale także jaskrawa, intensywna magenta czy turkus – to ulubione kolory stylu boho. W zakresie wzorów przeważają oczywiście motywy roślinne – liście, kwiaty i drzewa, także te inspirowane dalekimi, egzotycznymi podróżami. Styl boho to również naturalne materiały oraz łączenie nowoczesności z dodatkami

Wyniki: 447

Tapety w stylu boho – dla nieporwanych romantyków

Szeroki asortyment tapet w stylu boho sprawia, że jego amatorzy zdecydowanie mają w czym wybierać. Nadadzą one nietuzinkowego charakteru każdemu wnętrzu. Jak powinien wyglądać idealny salon boho? Właściwie jedynym ograniczeniem jest tutaj nasza wyobraźnia. Jeśli to lubimy, w pokoju dziennym możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji – tropikalne kwiaty i zwierzęta, wielobarwne motyle, intensywnie zielone liście to tylko nieliczne propozycje, dzięki którym nasze wnętrze zyska wyjątkowy klimat.

Sypialnia boho to z kolei miejsce głębokiego relaksu. Warto tu postawić na stonowane barwy i delikatniejsze wzory, które pomogą zredukować stres i wprowadzą nas w błogi nastrój.