Tapety we wzorki

Tapety we wzorki

Możesz wybierać najciekawsze odcienie kolorów farb na ścianę, ale prawda jest taka, że jednolity kolor szybko się nudzi. Poza tym ścianę taką trzeba dobrze zaaranżować, żeby mimo ciekawej barwy nie wyglądała na pustą i bez pomysłu. Wieszając na niej zbyt wiele bibelotów, łatwo ją natomiast zagracisz. Ale mam dla Ciebie ciekawsze rozwiązanie. Wybierz tapety we wzory. Nie musisz martwić się o brak pomysłu, bo olbrzymi wybór wzorzystych tapet da Ci setki możliwości aranżacji ścian w Twoim mieszkaniu. Możesz optycznie je powiększać, wydłużać, wprowadzać elementy roślinneabstrakcyjne albo nadawać mu charakteru nowoczesnego lub rustykalnego. Nic tak naprawdę nie ogranicza Twojej inwencji twórczej.

Wyniki: 391

Duże wzory tapet idealnym rozwiązaniem na ścianach o dużej powierzchni

Tapety we wzory tak naprawdę są idealnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia. Istnieje jednak jedna zasada, której powinieneś przestrzegać. Tapety w duże wzory wybieraj tylko na większe powierzchnie ściany. Dlaczego? Bo tylko stosując się do tej zasady, zaprezentujesz wybrany wzór w pełnej jego okazałości. Wśród większych wzorów masz do wyboru motywy kwiatowe, liściaste, z dużymi flamingami, inne z motywami zwierzęcymikraty oraz duże abstrakcje, które doskonale zaprezentują się zarówno na głównej ścianie w Twoim salonie, jak i w sypialni. Jeżeli chcesz zagospodarować ścianę o większej powierzchni, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś wybrał nie tylko tapety o dużych wzorach, ale także takie, które posiadają ciemniejszą tonację. Wszystko zależy od Twojej inwencji, wyobraźni i efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Tapety we wzorki sprawdzą się w małych pomieszczeniach

A co zrobić, gdy Twoje mieszkanie jest małe i przytulne, a mimo to jesteś zwolennikiem niejednolitych kolorów ścian? To żaden problem. W Twoich czterech kątach wzorzyste tapety również świetnie będą się prezentować na ścianie. Wystarczy, że wybierzesz tapety we wzorki. Mniejszy deseń dobrze zaprezentuje się na małej powietrzni. Wybieraj więc tapety w kropki, małe abstrakcyjne wzorki, niewielką kratkę, pasy czy mozaiki. Ich zaletą jest także to, że odpowiednio dobierając wzór, możesz optycznie powiększyć małe przestrzenie. Jak to zrobić? Jeżeli Twoje mieszkanie sprawia wrażenie niskiego, wystarczy, że zdecydujesz się na tapetę w pionowe paski, by pomieszczenie wydawało się wyższe. Abstrakcje, szczególnie te sprawiające wrażenie wypukłych, nadają małemu mieszkaniu głębi. Podobny zabieg uzyskasz, gdy wybierzesz tapety ze wzorkami kropek, które także optycznie powiększają przestrzeń w mieszkaniu.

Dzięki tapetom we wzorki nie tylko zaaranżujesz doskonale ścianę, na którą od lat nie miałeś pomysłu, ale możesz także wywoływać pożądane złudzenia optyczne.