Tapety orientalne

Tapety orientalne

Z czym kojarzy się styl orientalny? Z jednej strony, z egzotyczną przyrodą, tak inną od europejskiej – wielobarwnymi kwiatami, soczystymi owocami, egzotycznymi zwierzętami czy intensywnymi, korzennymi przyprawami. Z drugiej, to również wspaniała architektura – przepiękne, misternie wykonane mozaikowe posadzki czy ręcznie tkane dywany. Cały ten przepych kolorów i wzorów dostarczył nam wielu pomysłów do stworzenia wyjątkowych tapet inspirowanych motywami Orientu.

Wyniki: 547

Tapety we wzory indyjskie

Bogactwo form i wzorów to cechy charakterystyczne stylu indyjskiego. To również bardzo intensywne, nasycone barwy, często połączone ze sobą w sposób pozornie niepasujący, a jednak tworzące spójną, harmonijną całość. Charakterystyczne wzory indyjskie – mandale – czerpią z motywów roślinnych i zwierzęcych.

Miłośnikom tapet orientalnych proponujemy wielobarwne wzory mozaikowe, łączące fiolet, pomarańcz i zieleń. Bardzo interesująco prezentują się również jaskrawe – różowe, błękitne i granatowe – kwiaty na kontrastowym, czarnym tle.

Jeśli chcemy pozostać w orientalnym klimacie, ale nie jesteśmy zwolennikami intensywnych barw, możemy wybrać czarno–białą tapetę z bardzo popularnym w Indiach motywem słonia. Tapety z tym wzorem oferujemy także w innych kolorach, z pewnością zatem znajdziemy taką, która będzie się idealnie komponować z wystrojem naszego domu. Możemy również postawić na utrzymane w brązach delikatne mandale.

Tapety w stylu marokańskim

Pełen jaskrawych, nasyconych barw połączonych z geometrycznymi wzorami, styl marokański niejednego Europejczyka-minimalistę może przyprawić o zawrót głowy. Jednakże nawet jeśli nie zdecydujemy się na urządzenie wnętrza stuprocentowo zgodnie z nim, warto zdecydować się na marokańskie akcenty, które latem będą świetnie współgrały ze słoneczną pogodą, jesienią i zimą natomiast otoczą nas ciepłem i pomogą się rozgrzać.

Do najpopularniejszych motywów tego stylu należy koniczyna marokańska, która równie dobrze prezentuje się na podłodze, jak i na ścianach.

Do tego lazur, magenta czy żółcień i egzotyczny klimat gotowy. Można również jedynie delikatnie nawiązać do orientalnych klimatów, decydując się na przykładowo tapetę w duże kwiaty czy motywy zwierzęce, ale w nieco bardziej zgaszonych barwach.