Fototapety do Salonu

Kategorie
Kolor
Granatowy
Niebieski
Fioletowy
Zielony
Żółty
Pomarańczowy
Czerwony
Różowy
Turkusowy
Brązowy
Beżowy
Perłowy
Szary
Czarny
Srebrny
Złoty
Biały
Wielokolorowy
Czarno-biały

Fototapety do salonu

Salon to reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu. Służy nie tylko jego właścicielom, ale również jest miejscem do przyjmowania gości: rodziny i przyjaciół. Staramy się więc, aby salon był naszą wizytówką, a do jego udekorowania przykładamy wyjątkowo dużą uwagę.

Wyniki: 5263

Ciekawe aranżacje salonu z fototapetą

Zazwyczaj pierwszą rzeczą, która się rzuca w oczy w salonie, to ściany pięknie ozdobione fototapetą. To przecież na tle ścian prezentowane są meble, materiały dekoracyjne i różne drobiazgi. Ważne jest więc, aby dobrać taką fototapetę do salonu, aby odpowiadał on naszym gustom, a jednocześnie reprezentował nasz styl i osobowość. Aranżacje salonu z fototapetą nie są trudne, gdyż wybór fototapet do salonu jest olbrzymi, a trudność polega tylko na podjęciu decyzji. Najważniejsze jest to, żebyśmy się dobrze czuli w salonie, czyli w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu z rodziną. Musimy więc wziąć pod uwagę nie tylko swoje gusty i upodobania, ale również preferencje całej rodziny. Wybór wzoru na fototapecie do salonu powinien być najpierw przedyskutowany w rodzinnym gronie. Salon jest zazwyczaj największym pomieszczeniem w domu, nie znaczy to oczywiście, że każdy jest obszerny i pozostawione są duże powierzchnie ścian do aranżacji. Jeżeli salon jest niewielki, a w dodatku ściany zastawione są meblami, odradzam stosowanie fototapet tematycznych, zwłaszcza tych z dużymi wzorami. Można się pokusić o taką fototapetę na jedną ścianę, np. nad biurkiem, nad komodą, nad kanapą czy stoł em.Taka fototapeta na ścianę w salonie, nawet niewielka powierzchniowo może znacząco podkreślać styl, w jakim urządziliśmy nasz salon. Jeżeli jest w nim niewiele kolorów, taka barwna fototapeta do salonu ożywi pomieszczenie i będzie przyciągać wzrok. Natomiast masywne, wysokie meble, takie jak np. regały, czy kredensy będą dobrze wyglądać na tle fototapety w drobny wzór, do której można dobrać kolorystycznie tkaniny typu zasłony, czy obicia.

Fototapety do pokoju dziennego – nieograniczone możliwości

Duży salon daje nam oczywiście większe możliwości. Jeśli mamy do zagospodarowania prawie pustą ścianę, dobrze na niej wygląda fototapeta do pokoju dziennego np. z krajobrazem, z tematyką natury, z architekturą. Ładnie się prezentują również duże ornamentowe wzory, powtarzające się motywy, tematyka naszego hobby itp. Nie zapominajmy również o tym, że na ścianie oklejonej fototapetą do salonu w niewielkie wzory można śmiało zawiesić obrazy, zwłaszcza takie, które kolorystyką i stylem będą współgrały z barwą na fototapecie.

Nowoczesne fototapety na ścianie salonu

Jeżeli salon w naszym mieszkaniu pełni również rolę jadalni, można taką przestrzeń ze stołem i krzesłami wydzielić i podkreślić fototapetą 3D. Można również wydzielone miejsce w salonie zaznaczyć nowoczesną fototapetą do salonu. Pięknie i interesująco wygląda również ściana salonu oklejona fototapetą przedstawiającą fragment krajobrazu, parku lub miasta. Wybór fototapet do salonu jest tak duży, że udekorowanie nimi tego pomieszczenia może być sprawą wtórną, już po zakupie mebli i umieszczeniu ich na stałym miejscu. Wtedy też łatwiej dobierzemy fototapety według proponowanej wyżej metody, bez potrzeby wędrowania z meblami po pokoju. A jeśli nam się znudzi fototapeta w salonie, bez problemu i niewielkim kosztem można ją zastąpić inną.

Wybór fototapet do salonu jest tak duży, że udekorowanie nimi tego pomieszczenia może być sprawą wtórną, już po zakupie mebli i umieszczeniu ich na stałym miejscu. Wtedy też łatwiej dobierzemy fototapety według proponowanej wyżej metody, bez potrzeby wędrowania z meblami po pokoju. A jeśli nam się znudzi fototapeta w salonie, bez problemu i niewielkim kosztem można ją zastąpić inną.