Fototapeta do sypialni

Kategorie
Kolor
Granatowy
Niebieski
Fioletowy
Zielony
Żółty
Pomarańczowy
Czerwony
Różowy
Turkusowy
Brązowy
Beżowy
Perłowy
Szary
Czarny
Srebrny
Złoty
Biały
Wielokolorowy
Czarno-biały

Fototapety do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie o specyficznym przeznaczeniu, a więc jej wystrój również podporządkowany jest pewnym kanonom. W sypialni powinniśmy wszystkie trudne sprawy zostawić na progu, wyciszyć się, zrelaksować i miło spędzić czas przed snem.

Wyniki: 4197

Fototapety w sypialni dla kobiety i mężczyzny

Fototapeta na ścianę do sypialni powinna więc być dobrana ze szczególną starannością. Przy jej wyborze powinno się uwzględniać nie tylko gust właścicieli mieszkania, ale również wielkość pomieszczenia i wystrój, czyli rodzaj mebli i wzór tkanin dekoracyjnych. Sypialnia jest zazwyczaj domeną kobiet: to one decydują, jaki ma być jej wystrój, czy w stylu nowoczesnym, oszczędnym, czy w stylu folkowym, prowansalskim, skandynawskim, dworkowym itp. Obecnie dekoracje spełnią zapotrzebowanie na wszelkie rodzaje wystrojów. Jeśli dekoruje sypialnię mężczyzna, mniej przywiązuje wagi do ozdób, liczy się prostota, umiar i ciemne kolory. Żadne róże i fiolety, bo takich po prostu nie umie nazwać. Dla pana najbardziej odpowiednie fototapety do sypialni to takie, które mają niewiele wzorów i kolorów, a więc proste wzory geometryczne, abstrakcje, a także wzory nawiązujące do jego hobby.

Idealne fototapety do małych sypialni

Fototapety w sypialni, decydują w dużej mierze o klimacie w pomieszczeniu. Zasada jest taka, że wzory na tapetach do małych sypialni dobieramy również kierując się ich wielkością i kolorem. Dekoracje w małych sypialniach nie powinny dominować, przytłaczać. Dobieramy więc fototapety w jasnych barwach i z drobniejszym wzorem. Musimy bowiem pamiętać, że mocne, agresywne kolory zmniejszają optycznie pomieszczenie. Ten sam, niechciany efekt uzyskamy oklejając ściany fototapetą do sypialni, w duże, wielobarwne wzory. Jeżeli jakaś kolekcja fototapet wyjątkowo nam się podoba, a z wyżej wymienionych powodów nie sprawdzi się na wszystkich ścianach małej sypialni, możemy umieścić taką fototapetę tylko na jednej ścianie lub na jej części. Może to być np. fragment krajobrazu, np. drzewo, wodospad, architektoniczny detal albo stylizowany kwiat, postacie osób, instrumenty i wiele innych wzorów, dostępnych w kolekcji tapet do sypialni.

Unikalne wzory na fototapetach do sypialni

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej sypialni, niewiele nas ogranicza. W takim pomieszczeniu sprawdzą się fototapety na ścianę sypialni o delikatnych wzorach i subtelnych barwach, jak i te na których królują bujne rośliny, krajobrazy, wzory 3D, czy też abstrakcje. Oczywiście trzeba zachować umiar, aby wzory na fototapecie do sypialni były przyjemne w odbiorze, a nie przytłaczające. I tu również sprawdzi się zasada jednej ściany dominującej, na której można nakleić fototapetę do sypialni z wzorem 3D. Aranżacja sypialni może obejmować także wykorzystanie tapety z odrębnym wzorem umieszczona nad wezgłowiem łóżka, korelująca kolorystycznie z tapetą na innych ścianach sypialni. Kierując się własnym gustem i powyższymi zasadami, z pewnością dobierzecie fototapety do sypialni, które stworzą w niej odpowiedni, ulubiony przez was klimat.