Fototapety do Kuchni

Kategorie
Kolor
Granatowy
Niebieski
Fioletowy
Zielony
Żółty
Pomarańczowy
Czerwony
Różowy
Turkusowy
Brązowy
Beżowy
Szary
Czarny
Srebrny
Złoty
Biały
Wielokolorowy
Czarno-biały

Fototapety do kuchni

W każdym mieszkaniu kuchnia jest miejscem do zadań specjalnych. Codziennie odbywa się w niej przygotowanie posiłków: śniadań, obiadów, kolacji, przekąsek, deserów, a od czasu do czasu odbywa się w niej wielkie gotowanie. Nic więc dziwnego, że musimy wyjątkowo dbać o jej ściany, bo łatwo mogą ulec zabrudzeniu.

Wyniki: 775

Fototapety w kuchni zamiast płytek

Czy jednak jesteśmy skazani na montowanie na ścianach w kuchni kafelków? Oczywiście, że nie. Położenie kafelków jest czasochłonne i pracochłonne, a zmywalna fototapeta do kuchni zamiast płytek wspaniale spełni swoją rolę. Nie tylko chroni ścianę przed zabrudzeniem, bo łatwo ją po prostu umyć, ale również ma piękne wzory, więc spełnia wymogi estetyczne. Fototapetę do kuchni łatwo się montuje, nie potrzeba przy tym rujnować ścian, a w dodatku można ją nakleić samemu, co pozwoli uniknąć kosztów robocizny. Aranżacja kuchni to zwykle duże wyzwanie dla właścicieli mieszkania. Często jest to pomieszczenie niewielkich rozmiarów, a trzeba umieścić w nim sporo różnych szafek, nieraz i stół z krzesłami. Powierzchnia ścian nie pozwala na rozmach, ale niektóre miejsca powinniśmy obowiązkowo okleić fototapetą do kuchni, jeżeli nie decydujemy się na płytki. Są to powierzchnie nad kuchenką, zlewem i płytą kuchenną. Nie z potrzeby, ale dla ozdoby możemy okleić również miejsca pomiędzy szafkami i nad stołem. Najlepsze i najbardziej funkcjonalne fototapety do kuchni to laminowane, zmywalne. Fototapety można także wykorzystać jako dekorację ścienną pod zamontowane na ścianie szkło. Wówczas, niezależnie od rodzaju tapety jest ona chroniona przed zniszczeniami i zabrudzeniami. A motywy na fototapetach kuchennych z dodatkowym połyskiem szkła wyglądają jeszcze efektowniej.

Unikalne aranżacje kuchni z fototapetą

Przy wystroju kuchni, powinniśmy się kierować swoimi upodobaniami, ale i charakterem. Jeśli nie lubimy dużo czasu poświęcać sprzątaniu, a w kuchni jest zwykle więcej sprzątania niż w innych pomieszczeniach, najlepiej zaaranżować ją w stylu prostym, minimalistycznym i nowoczesnym. Tematyka fototapet do kuchni nie jest niczym ograniczona. Można bowiem dobrać w tym samym stylu fototapetę ze wzorem geometrycznym, 3D, abstrakcyjnym, w zwierzęta itp., ale można również jakąś część ściany urozmaicić naklejając fototapetę w stylu romantycznym czy folkowym. Jeśli pokusimy się o aranżację kuchni z tapetą w stylu retro lub folkowym innych ludów (prowansalski, skandynawski, angielski itp.), dekorując ją różnymi ozdobami, wieszając na ścianach półki, talerze itp., należy uważać, aby nie przesadzić z ozdobami. Najlepsze będą drobne wzory i stonowane barwy. Można ewentualnie podkreślić charakter pomieszczenia tematyczną zmywalną fototapetą do kuchni. Bardzo ciekawe aranżacje można tworzyć wykorzystując fototapety panoramiczne do kuchni. Takie motywy po pierwsze robią wręcz piorunujące wrażenie i nadają całemu pomieszczeniu zupełnie innego stylu. Dodatkowo pamiętajmy, że motywy panoramiczne na fototapetach mogą optycznie powiększyć naszą kuchnię. Niezależnie od tego, jaki rodzaj tapety do kuchni wykorzystamy z pewnością pozwoli nam to szybko i tanio zmienić aranżację tego, często uważanego za najważniejsze, pomieszczenia w domu.

Bardzo ciekawe aranżacje można tworzyć wykorzystując fototapety panoramiczne do kuchni. Takie motywy po pierwsze robią wręcz piorunujące wrażenie i nadają całemu pomieszczeniu zupełnie innego stylu. Dodatkowo pamiętajmy, że motywy panoramiczne na fototapetach mogą optycznie powiększyć naszą kuchnię.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj tapety do kuchni wykorzystamy z pewnością pozwoli nam to szybko i tanio zmienić aranżację tego, często uważanego za najważniejsze, pomieszczenia w domu.