Fototapety vintage / retro

Kategorie
Kolor
Niebieski
Fioletowy
Zielony
Żółty
Pomarańczowy
Czerwony
Różowy
Turkusowy
Brązowy
Beżowy
Szary
Czarny
Srebrny
Złoty
Biały
Wielokolorowy
Czarno-biały

Fototapety vintage / retro

Styl vintage w wystroju wnętrz, inaczej zwany retro, charakteryzuje się nadawaniem meblom i całym wnętrzom cech przeszłości, nawiązuje do elementów wystroju lat 50., 60. i 70. XX wieku. Aby stworzyć styl vintage niezbędne będą oryginalne drewniane meble na cienkich nóżkach (stare lub na takie stylizowane) oraz dodatki w mocnych, krzykliwych kolorach. W celu stworzenia w pomieszczeniu bazy dla tego stylu można z powodzeniem zastosować fototapety w stylu vintage.

Wyniki: 143

Fototapeta vintage - jakie cechy powinna mieć?

Fototapeta o odpowiednim wyglądzie z pewnością ułatwi nam zadanie stworzenia wnętrza o charakterze retro. Z uwagi na swój rozmiar (pokryje całą ścianę) będzie stanowiła mocny akcent dekoracyjny. W zależności od pomieszczenia, w którym fototapeta retro ma być zastosowana, dominujące mogą być na niej geometryczne lub roślinne wzory. Częstym motywem są też stare deski lub zabytkowe zegary, samochody, rowery albo inne przedmioty nawiązujące do minionej epoki. Modnym niegdyś akcentem na ścianie była stara cegła - gdy nie mamy prawdziwej, doskonale sprawdzi się jej imitacja w postaci wzoru na retro tapecie. Jeżeli bliższe naszemu sercu są dekoracje związane z przyrodą, wybierzmy kwiaty vintage jako motyw przewodni.

Retro tapety - czyli jak stworzyć wnętrze klimatyczne, ale nie kiczowate?

Wnętrze w tym stylu ma być radosne, posiadać kilka charakterystycznych akcentów, ale należy uważać, aby nie było ich za dużo. Jeżeli wybierzemy wielobarwną fototapetę vintage, z dużą ilością drobnych szczegółów, np. kwiatów, zegarów lub książek, postawmy na proste meble i mniejszą ilość dodatkowych dekoracji, jak np. figurek. Natomiast bardziej stonowana kolorystycznie i wzorzyście fototapeta retro pozwoli nam na większe pole manewru, jeśli chodzi o umeblowanie i elementy dekoracyjne.
Prawdziwy styl retro nie znosi kompromisów jakości, nie chodzi o to, aby stare elementy, np. meble, włożyć wprost do nowoczesnego budownictwa. Należy je poddać odpowiedniej obróbce, aby nadać im charakter. Dlatego fototapeta vintage przyjdzie nam z pomocą, gdyż wzory i barwy w niej zastosowane są tak skomponowane, aby tworzyły klimatyczną całość.