Fototapety mosty

Kategorie
Kolor
Granatowy
Niebieski
Fioletowy
Zielony
Żółty
Pomarańczowy
Czerwony
Różowy
Brązowy
Beżowy
Szary
Czarny
Srebrny
Biały
Wielokolorowy
Czarno-biały

Fototapety mosty

Mosty są elementem architektury zarówno miejskiej, jak również stanowią część krajobrazu poza miastem. Budowano je zawsze tam, gdzie wymagała tego wygoda i konieczność przekraczania cieków wodnych. Mosty łączą jednak nie tylko brzegi rzek, jezior, a nawet cieśnin. W rejonach górskich łączą szczyty gór ponad dolinami i kanionami. Mosty stanowią stały i bardzo malowniczy fragment krajobrazu i jako taki znalazły na Fototapetach Mosty.

Wyniki: 181

Fototapeta z zabytkowym mostem

Stary most, zarówno ten olbrzymi, wzniesiony dla połączenia brzegów wielkich rzek, jak i mały, lokalny, wzniesiony dla wygody ludności małych miasteczek i wsi może być obiektem zabytkowym z uwagi na wiek, niebanalną konstrukcję, ciekawy montaż i styl. Na fototapecie z mostem jest wiele obrazów takich starych mostów, które posiadają specyficzny urok i są zazwyczaj częścią równie pięknego krajobrazu.
Mosty linowe, mosty wiszące i mosty we mgle rozbudzają wyobraźnię
Na Fototapetach Most przedstawione są również bardzo malownicze mosty linowe i mosty wiszące. Most wiszący ma pomiędzy pylonami rozpięte liny lub łańcuchy, do których podwieszane są przęsła. Most linowy ma przęsła zawieszone tylko na linach, które są zakotwiczone w podłożu. Popularny typ mostu linowego stosowano i w dalszym ciągu stosuje się w górach. Fototapety z mostem rozpiętym na linach pomiędzy nieraz bardzo odległymi zboczami gór to wyjątkowo piękny i budzący dreszcz emocji widok. Do niezwykłej konstrukcji samego mostu dołącza się wspaniały krajobraz górski, a odległości pomiędzy szczytami wyniosłych gór budzi podziw i uznanie dla konstruktorów mostu. Most we mgle na takiej fototapecie stanowi niesamowity element krajobrazu. Wzbudza dodatkowe emocje i podkręca wyobraźnię.

Fototapety z mostami Ameryki robią furorę

Fototapety z mostem to również obrazy przedstawiające sylwetki mostów w wielkich miastach, znanych na całym świecie. Żeby wymienić tylko niektóre, bardziej znane, to Most w Nowym Jorku, Golden Gate Bridge w San Francisko i Tower Bridge w Londynie.
Te dwa pierwsze, to mosty wiszące, jedne z najstarszych. Natomiast most Tower Bridge, łączący brzegi Tamizy w Londynie, to most zwodzony. Jego charakterystyczna sylwetka jest jednym z najbardziej znanych obiektów na świecie. Zbudowany jest w stylu wiktoriańskim, a ukończono jego budowę w obecnym kształcie w 1894. Umożliwia przepływanie po Tamizie wielkich statków do wysokości 40,5 metrów nad poziomem wody. Jego kształt jest wyjątkowo malowniczy i pięknie się wpisuje w stylowe gmachy Londynu.
Fototapeta Most z obrazami mostów to nie tylko dekoracja ściany. Może być tym, co fotografia – wspomnieniem z podróży i z przyjemnie spędzonych wakacji. Polecamy na dużą powierzchnię ściany, ozdobi wtedy każde pomieszczenie.