Fototapety Warszawa

Kategorie
Kolor
Niebieski
Fioletowy
Zielony
Żółty
Pomarańczowy
Czerwony
Różowy
Brązowy
Beżowy
Szary
Czarny
Biały
Wielokolorowy
Czarno-biały

Fototapety Warszawa

Wiele fototapet przedstawia tematy architektoniczne. Są to najczęściej panoramiczne zdjęcia miasta lub jego fragmenty. O naszych fototapetach Warszawa niejeden powie: „Miasto moje, a w nim…”, cytując piosenkę o Warszawie w wykonaniu Czesława Niemena. Bo oprócz rdzennych warszawiaków, urodzonych i wychowanych w stolicy, jest wielu przyjezdnych, studiujących i pracujących w Warszawie, którzy zakochali się w tym mieście. Fototapety Warszawa są przygotowane przede wszystkim dla nich.

Wyniki: 43

Miasto Warszawa na fototapecie

Warszawa jest stolicą Polski i w związku z tym dużą aglomeracją miejską. Tu jest sejm i tu się mieszczą wszystkie urzędy państwowe, niektóre w zabytkowych pałacach, co można zobaczyć na naszych fototapetach ściennych. Warszawa została odbudowana po II wojnie światowej i z pietyzmem zostały przywrócone kształty dawnej architektury, np. kamienice Starego Miasta z Zamkiem Królewskim, Barbakan, Nowe Miasto, Nowy Świat, Teatr Wielki, Gmach Uniwersytetu, Belweder, Wilanów i inne. Przede wszystkim te zabytki są tematem obrazów na Fototapetach Warszawa.
Wizytówką Warszawy i gmachem, który od 1955 roku na trwale związał się ze stolicą jest Pałac Kultury, w którym się mieszczą obiekty kultury, takie jak teatry i muzea, a także pomieszczenia użyteczności publicznej, przede wszystkim biura i urzędy. Nie mogło więc zabraknąć jego widoku na Fototapetach Warszawa.
Stare, przedwojenne pomniki, to również dzieła sztuki, które kojarzą się ze stolicą i są umieszczone na tapetach, a więc Kolumna Zygmunta III Wazy, który upamiętnił się przeniesieniem stolicy z Krakowa do Warszawy, pomnik Kopernika, księcia Józefa Poniatowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, a także symbol walczącej Warszawy – pomnik Nike.

Fototapety ścienne z Warszawą dniem i nocą

Miasto Warszawa jest aglomeracją miejską, gdzie zabudowa mieszkalna i lokale użytkowe dominują. Na fototapetach Warszawa nie brak jest jednak widoków parków i obszarów zielonych. Zadbany Park Łazienkowski i Ujazdowski, Wilanów, to te największe kompleksy zieleni w mieście, które bardzo malowniczo urozmaicają miejską architekturę.
Warszawa ciągle się rozbudowuje: powstają nowe obiekty mieszkalne i użyteczności publicznej. Wieżowce wokół Pałacu Kultury to głównie biurowce i apartamenty. Są nowoczesne w kształcie i swoimi bryłami dominują nad centrum Warszawy. Tapeta ścienna z widokiem na centrum miasta nie różni się od tapety z nowoczesną architekturą miast europejskich. Wielki obiekt sportowy – Stadion Narodowy to również temat na fototapecie z Warszawą.
Na fototapetach Warszawa nie brak również widoków na panoramę miasta. Piękne i oryginalne są fototapety Warszawa nocą, na których miasto rozświetlone jest tylko lampami i światłami okien.
Rozmach miasta i panoramiczne zdjęcia wymagają dużej powierzchni ściany, aby dostrzec jego charakter. Fragmenty miasta lub pojedyncze obiekty można też umieścić jako tapetę ścienną w wydzielonym miejscu, nie zasłaniając tej dekoracji innymi elementami wnętrza.